Kontakt z nami E-shop

Wyjątkowość Best Breed

Podstawową strategią rozwoju naszych receptur jest to, co doktor Gary Cotton — założyciel Best Breed — nazywa ''żywieniem racjonalnym''. Żywienie racjonalne oznacza, że odrzucamy zwykłe chwyty marketingowe i techniki kontroli kosztów często wykorzystywane przez wielkie konglomeraty produkujące karmy dla zwierząt, tylko po prostu rozwijamy możliwie najzdrowsze i naturalne karmy. Każdy składnik zawarty w naszych recepturach MUSI być najwyższej jakości i MUSI wnosić coś wartościowego do pożywienia, co oznacza, że nie używamy żadnych produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, tanich wypełniaczy, żadnego rodzaju glutenu (np. glutenu kukurydzianego), ani sztucznych składników konserwujących, dodatków smakowych i barwników. Wszystkie granulki Best Breed są odpowiednio zbilansowane i zawierają potrzebną ilość składników pokarmowych – zapewniają maksymalne wchłanianie substancji odżywczych.

Najlepsze składniki

W Best Breed często mówimy, że różnica pomiędzy naszą karmą, a karmą naszych konkurentów nie kończy się na opakowaniu, ale jest w jego wnętrzu. Przy porównaniu etykiet karm rożnych marek można łatwo stwierdzić, że karma zawierająca mniej wartościowe składniki jak ''przemysłowo produkowana mączka z kurczaka'' lub 'gluten zbożowy'', jest gorsza niż karma, która zawiera 'mączkę z kurczaka'' lub ''ryż brązowy''. Ale to, z czego większość posiadaczy zwierząt nie zdaje sobie sprawy jest to, że jeśli na etykiecie jest podane, iż karma zawiera „mączkę z kurczaka” lub „ryż brązowy”, to wcale nie oznacza składników najwyższej jakości. Obecnie istnieje wiele rodzajów mączki z kurczaka, które mogą być zasadnie nazwane w składzie podanym na opakowaniu „mączką z kurczaka”, ale wyraźnie różnią się wartościami odżywczymi i przyswajalnością. Receptury Best Breed zawierają wyłącznie najlepsze dostępne składniki, które pomagają Twojemu najlepszemu przyjacielowi utrzymać zdrowie i witalność recepty.

BIAŁKA — w Best Breed wykorzystujemy wyłącznie najlepsze, wyłącznie naturalne źródła białek, w tym mięso oraz wnętrzności kurcząt, łososia oraz kaczki wyłącznie z dobrze znanych źródeł. Wszystkie receptury Best Breed zostały opracowane na bazie mięsa. A my wykorzystujemy wyłącznie mięsne składniki, jak np. ''mączkę z kurczaka'', nie zaś „kurczaka” czy „prawdziwego kurczaka”', który zawiera do 70% wody. Wykorzystanie wyłącznie dobrych składników gwarantuje, że każde białko w karmie pochodzi z MIĘSA i nie zmniejsza w niej wartości składników nie mięsnych podczas usuwania wody w procesie gotowania.

TŁUSZCZE — tłuszcze wykorzystywane w naszych recepturach uzyskujemy ze zdrowych źródeł; są to tłuszcz z kurczaka, siemię lniane i olej rzepakowy – wszystkie stanowią dobrze przyswajalne źródło energii bogate w esencjonalne kwasy tłuszczowe jak kwas linolowy i kwas alfa-linolenowy.
 
WĘGLOWODANY — korzystamy wyłącznie ze zdrowych zbóż, w tym ryżu brązowego, owsa, jęczmienia oraz produktów alternatywnych z niskim indeksem glikemicznym, czyli cieciorki, soczewicy czerwonej i groszku. Wszystkie powyższe składniki są bogate w niezbędne witaminy i składniki odżywcze, są też dobrym źródłem błonnika pokarmowego.
 
WITAMINY I MINERAŁY CHELATOWANE — receptury Best Breed zostały uzupełnione o odpowiednią zawartość witamin i minerałów, aby zapewnić zdrowy wzrost, rozwój i prawidłową pracę organizmu. Większość minerałów jest w przypadku zwierząt domowych słabo przyswajalna, dlatego Best Breed dostarcza minerały chelatowane, które poprawiają wchłanianie podstawowych składników odżywczych do układu krwionośnego Twojego pupila.

Innowator karm dla zwierząt

Od momentu powstania Best Breed wprowadza innowacje na rynku karm dla zwierząt. Po stwierdzeniu, że komercyjne karmy dla zwierząt są przyczyną krótko- i długotrwałych problemów zdrowotnych zwierząt domowych, byliśmy jedną z pierwszych firm, która rozwinęła zbilansowane karmy dla kotów i psów. Byliśmy też wśród pierwszych, którzy pakowali karmy do opakowań próżniowych, w których produkt zachowuje świeżość i naturalne składniki odżywcze. Byliśmy też liderem w zakresie opracowania receptur karm dla zwierząt o określonym stopniu aktywności. Na przykład po otrzymaniu wielu próśb od hodowców psów pracujących o karmę, która będzie spełniać wyższe zapotrzebowanie na składniki odżywcze tych zwierząt, Dr. Gary nawiązał współpracę ze znanymi treserami z K9 nad opracowaniem karmy Best Breed dla psów pracujących. Dziś oddziały policyjne w całym kraju z sukcesem korzystają z karmy Best Breed dla psów pracujących, aby umożliwić zwierzętom spełnienie fizycznych i psychicznych wymogów pracy w K9. Prócz tego jesteśmy jedną z pierwszych firm, które zdały sobie sprawę z tego, że karmy bez zbóż, które zawierają składniki z wysokim indeksem glikemicznym jak ziemniaki i tapioka, nie są wcale lepsze dla zwierząt domowych. Ciągle wierzymy, że zdrowe, całe ziarna to dobry składnik, ale dodany z umiarem jako element zbilansowanej karmy, która zawiera wystarczającą ilość substancji odżywczych dobrej jakości z niską zawartością popiołu i tłuszczu. Dla domowych pupili, które są wrażliwe na zboże, opracowaliśmy kilka rodzajów karmy bez zbożowej, która zawiera alternatywne składniki z niskim indeksem glikemicznym, czyli np. cieciorkę, groszek zielony i soczewicę.

Zawsze bezpieczna i świeża karma

Firma Best Breed zdecydowała się wytwarzać jak najbezpieczniejsze i najświeższe karmy dla domowych pupili. Będąc mniejszą prywatną firmą mamy możliwość realizowania dokładniejszych kontroli jakości i możemy zapewnić krótsze terminy dostaw, co powoduje, że korzystamy wyłącznie z najlepszych i najświeższych składników. Best Breed dopłaca za zboża pochodzące z USA, żywność niemodyfikowaną genetycznie z niską zawartością popiołu od akredytowanych dostawców z siedzibą w USA. Wszystkie karmy produkujemy na terenie USA, w zakładach, które przeszły kontrolę Unii Europejskiej i są regularnie sprawdzane przez amerykańskie ministerstwo rolnictwa. W celu zachowania składników odżywczych i świeżości zabezpieczamy je przed działaniem tlenu, pakując karmę do plastikowych strunowych opakowań próżniowych. Żaden ze składników, które dodajemy do naszych karm, nie pochodzi z Chin.

Specjalny proces produkcji

Nasze karmy wytwarzamy w wyjątkowym procesie powolnego gotowania, prasowania w niskiej temperaturze i pieczenia, dzięki czemu zachowują naturalne witaminy, minerały i proteiny. Nasze karmy przygotowujemy w małych seriach, w związku z tym możemy lepiej kontrolować jakość produktu oraz jego konsystencję. Mniejsze porcje oznaczają też większą rotację składników, co nam umożliwia wytwarzać najświeższą karmę na rynku.

Podstawowe zasady

Firma Best Breed została założona przed ponad 15 laty, hołdując zasadom integralności, uczciwości i zaufania. Na bardzo konkurencyjnym rynku karm dla zwierząt domowych często widzimy, jak nasi konkurenci zagrażają tym wartościom, wykorzystując w swojej pracy „inżynierię” produkcji żywności', aby konkurować ceną lub dostosować się do kampanii marketingowych. Misja Best Breed jest bardzo prosta: stale produkować karmę wysokiej jakości z wyłącznie najlepszych dostępnych składników, a wyniki będą mówiły same za siebie. Codziennie słyszymy historie opiekunów zwierząt, którzy nie mogą uwierzyć w to, jaki zdrowy i energiczny jest ich podopieczny po przejściu na naszą karmę. Aby uzyskać więcej informacji o produktach Best Breed, skontaktuj się z nami!